SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Otvorenie izby Jura Hronca

Dňa 4.10.2008 sa v obci uskutočnila slávnosť otvorenia a sprístupnenia obnoveného rodného domu akademika Jura Hronca. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili poslanci NR SR a mnohé ďalšie významné osobnosti slovenskej vedy, kultúry a vysokého školstva. Slávnostné otvorenie previedol štátny tajomník MK SR Jozef Augustín Lang.
V miestnom kostole sa konala hudobno-slovná kompozícia pod názvom Koreň v korunách posolstvo vydáva, ktorá bola spomienkou na nášho rodáka, ktorý stál pri zrode slovenskej vzdelanosti. V kultúrnom dome bol prevedený krst publikácie JUR HRONEC Z GOČOVA a prezentácia filmu o histórii obce a živote Jura Hronca.

Dňa 12.03.2009  v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici bolo publikácii JUR HRONEC Z GOČOVA udelené 1. miesto v rámci súťaže o najkrajší propagačný materiál na Slovensku, ktorý vyhlasuje klub fotopublicistov pri Slovenskom syndikáte novinárov.

TRAJA VELIKÁNI SLOVENSKA Z GEMERA - projekt financovaný z programu TERRA INCOGNITA

Dňa 24. júna 2016 sme usporiadali kvíz štvorčlenných družstiev študentov Gymnázia P.J.Šafárika z Rožňavy a Gymnázia z Dobšinej. Všetci súťažiaci preukázali dostatočné vedomosti o našich troch slávnych rodákov a na záver boli odmenení diplomami a prezentačnými materiálmi obcí. V mesiaci júl a august sa značili pešie trasy a cyklotrasy medzi obcami Gočovo - Kobeliarovo - Slavošovce a pripravovala sa tlač bulletínov a posterov.

Bulletin s mapami k nahliadnutiu: